Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 41 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 41 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 42 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 42 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 43 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 43 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 44 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 44 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 45 Hilarius - verše próza - Rozprodaná nevěsta
May 12 2021 00:29:35
Menu
Básničky

   - podle témat
   - abecedně
Povídky
Přestavba stránky
#1 Básničky (85%)
#2 Povídky (30%)
#3 Jiné rubriky (10%)
Všechny Projekty
Rozprodaná nevěstamapa

Rozprodaná nevěsta

V samém srdci kontinentu
stojí malá chaloupka
touha Mirka Topolánka
a Jiřího Paroubka

Každý by z ní chtěl uloupnout
co největší perníček
za chaloupku nám daj guláš
a úsporný balíček

Marcipán se střechy zmizel
do chaloupky už teče
pro Mařenku a Jeníčka
je dost těžké nebrečet

Opravu si maj zajistit
na své vlastní náklady
z chaloupky jim zbyly jenom
zadlužené základy

Bojí se že zanedlouho
zmizí i ty docela
a chaloupku že nahradí
“k pronajmutí parcela“

Ten šikovný pozemeček
lze rozdělit na kusy
dostane se tak na Němce
Holanďany i Rusy

Jde nakrájet na kousíčky
jako by snad byl z těsta
čtvrté dějství zažívá teď
Rozprodaná nevěsta

Na jevišti zpívá Kecal
slibovací árii
nevěří jí ani Vašek
natož Jenda s Marií

Dukáty jsou dávno v čudu
chalupa tu už není
místo toho je však slyšet
jemné RaJské zvonění

Andělé to ale nejsou
prý jim to tu nevoní
a klíče už též umlkly
ty již dávno nezvoní

To tu zvoní stříbr?áky
za které nás prodají
v kapsičce vládního saka
na poplach nám cinkají

Svým cinkáním varují nás
že přichází zatmění
je dost možné že slyšíme …
... už poslední zvonění
Je vskutku až dojemné, kolik se to lidí předhání v tom, aby se o nás, plebs, mohli starat a věnují na to (nejspíš ze své kapsy) nemalé částky. Aby mohli plakáty se svým jménem polepit všechny sloupy (taky tě při pohledu na ně napadla ta prastará říkanka : "Jména hloupých na všech sloupích?"), museli si nejspíš hodně utáhnout své opasky. A myslí i na nás, co špatně vidíme a obětavě pro nás za své peníze tisknou billboardy, kde si je můžeme prohlédnout v nadživotní velikosti. Kam se na ně hrabe nějaký plakátek s Gottwaldem, či miniatura Stalinovy "Fronty na maso", která se kdysi tyčila na Letné a mně, jako malému klukovi, tehdy připadala obrovská. Myslím, že čím má politik větší plakát, tím bude asi lepší.

?íkám si: Proč jen to ti dobří lidé dělají? No, vidím, že naštěstí nejsou všichni jako já. A tak s kamarády zkoumám, kdo že dělá lepší gulášek a kdo má lepší logo na propisovačce, co prostému lidu úplně, ale opravdu úplně zadarmo a nezištně rozdávají. Musím přiznat, že mám z toho upřímnou radost. A jakou teprve radost dělají dětem, když si mohou jejich balónek vypustit s nějakým svým tajným přáním k nebíčku. A já si při tom říkám : "kam jen ta naše budoucnost asi poletí? ... do nebíčka, či do peklíčka ? ... anebo půjde ... úplně někam jinam?"

Mého syna velice potěšil balónek plněný vzácným heliem, protože mu umožnil mluvit ještě vyšším hláskem, než vlk s obroušeným jazykem (ještě že mu to nezůstalo).balonky


Myslel jsem si, že hodní a laskaví lidé už nejsou, ale mýlil jsem se. Proto je budu volit zas. A nejraděj bych je zvolil všechny. Škoda, že se tak zbytečně rozdělili a nezůstali v tom jednom ústavu, dost mi to tím ztěžují.


Politika
Hodnocení
Pokud chceš hodnotit, je třeba být přihlášen.

Zaregistrovat se můžeš ZDE.

Zatím nikdo nehodnotil.
Přilášení

Registrovaní mají
více možností!

Registrovat


Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste své heslo ?

Info:
Svátek má:


Počasí:Vygenerované za: 0.03 sekund Od 12/2008 -   navstev