Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 41 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 41 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 42 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 42 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 43 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 43 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 44 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 44 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /DISK2/WWW/hilarius.cz/v2/maincore.php on line 45 Hilarius - verše próza - Netopýrek
May 12 2021 01:02:25
Menu
Básničky

   - podle témat
   - abecedně
Povídky
Přestavba stránky
#1 Básničky (85%)
#2 Povídky (30%)
#3 Jiné rubriky (10%)
Všechny Projekty
Netopýrek
kreml bily_dumnetopyr

Netopýrek

Letí malý netopýrek
cestou vráží do lidí
zdá se že si bez radaru
špičku nosu nevidínetopyrek


Tak se stále jenom motá
od východu k západu
do Moskvy i Washingtonu
letěl žádat o radu

Bez radaru těžko hledá
nejnutnější obživu
jestli nikdo nepomůže
nezůstane naživu

Když však nouze nejvyšší je
přítel věrný nakluše
netopýrek přislíben má
skvělý radar od Bushe


desnik


Kdo by nebyl na ten úspěch
netopýrka hrdý
uprostřed Čech Amerika
a kolem ní – Brdy   brdy?ekl bych že tenhle nápad
nemá prostě chybu
nasbírám tam plný košík
atomových hřibů

Menší radost zdá se mají
ti co u Brd bydlí
cítí se jako by měli
sud s prachem pod židlí 

Ani se jim moc nedivím
že se všichni bojí
jestli totiž vybuchne jim
budou nejspíš v lojibrdynetopyriReferenda ukázala, že obyvatelé okolních obcí si základnu nepřejí.

Domnívám se, že v tomto případě může být postoj lidí významně ovlivněn vzdáleností právě jejich bydliště (či bydliště jejich blízkých) od Brd. To je vidět i z toho, že ani tak moc neprotestují např. obyvatelé Hané a že se ti, kterých se stavba radaru nejvíc týká, spojili a pokouší se ve věci něco dělat. Proto bych pokládal za správné, aby vedle radaru byl postaven parlament, tedy sídlo těch, kteří o této věci rozhodují. Z Prahy by tam byli po dálnici hned a ani by si nemuseli zapínat majáček. Nejdůležitější osoby tohoto státu by tak byly pod tou nejlepší ochranou, co si vůbec umíme představit - pod přímou ochranou světové supervelmoci č. 1. Co víc bychom si mohli přát! A o přestávce jednání by si dokonce mohli zaskočit nasbírat do parlamentní polévky pár houbiček ... možná, že společný pohyb na čerstvém vzduchu v krásné přírodě by jim pročistil hlavu a snad je i trochu sblížil a časem by snad začali sbírat pro své kolegy i houby jedlé ...


Následující informace pochází z internetu :


Putin situaci kolem XBR radaru v Brdech shrnuje slovy : „Amerika, kdy Rusko odzbrojuje, do střední Evropy zavádí strategické komponenty, které porušují dosavadní rovnováhu strategických sil."

Moskva oznámila, že zvažuje jednostranné odstoupení od smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu z roku 1987. "Zatím tam nic nepostavili. Jestli se k tomu Polsko a ČR rozhodnou, naše raketová vojska zařadí tyto objekty mezi své cíle" řekl velitel ruských raketových vojsk Nikolaj Solovcov.

Radar představuje větší reálné nebezpečí, než 10 antiraket v podzemních železobetonových silech hluboko v podzemí. Fakt, že takový objekt se má vybudovat 60 km od hlavního města Prahy a nedaleko Plzně, je skutečně na pováženou. Není náhodou, že stejné radary na území Spojených států jsou umístěny daleko od hustě obydlených oblastí. Asi vědí proč.

Rusko by mohlo zvážit umístění jaderných zařízení na území Běloruska jako odpověď na americký plán. "Záleží to na názoru odborníků, diplomatů a armády," řekl Surikov, podle něhož je třeba nejprve posoudit, zda je takový krok nutný a možný. "Mluvím o zařízeních spojených s jadernými zbraněmi" zdůraznil velvyslanec.

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko štít také odmítá a v minulosti několikrát pohrozil odvetnými opatřeními ve spolupráci s Kremlem.

Putin nabídl Washingtonu místo zvažované evropské základny alternativu: Rusko a USA by mohly společně využívat radarovou stanici v ázerbájdžánské Gabale, kterou si Rusko pronajímá. Využití tohoto radaru by podle Ruska mohlo nahradit plánovanou radarovou stanici v Česku. Rakety, jež by byly součástí systému, by mohly být umístěny na moři.


XBR radar z pohledu účinků záření

http://www.blisty.cz/art/36097.html
http://www.blisty.cz/art/35536.html


      Odkazů je na internetu bezpočet a každý si tedy může na jejich základě o radaru udělat vlastní obrázek.

radar

Dnes ještě zapadá slunce nad …Hodnocení
Pokud chceš hodnotit, je třeba být přihlášen.

Zaregistrovat se můžeš ZDE.

Zatím nikdo nehodnotil.
Přilášení

Registrovaní mají
více možností!

Registrovat


Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste své heslo ?

Info:
Svátek má:


Počasí:Vygenerované za: 0.04 sekund Od 12/2008 -   navstev